7 spôsobov ako poškodzujete svoje auto

posted in: Uncategorized | 0

Vaše auto je jedným z vašich najcennejších aktív. Zavedie vás na miesta a z miest, ktoré vám zarobia peniaze, zaplatia účty, nakŕmia vašu rodinu atď. Preto by ste sa mali o svoje vozidlo obzvlášť starať, ak chcete aby vám vydržalo dlho. Existuje mnoho spôsobov, ako môžete vozidlo poškodiť, preto je dôležité, aby ste si vyvinuli osvedčené postupy starostlivosti o vaše vozidlo.

Veľa vodičov si vyvinulo návyky, ktoré sú podľa nich užitočné, ale v skutočnosti spôsobujú viac škody. V tomto článku sa dozviete 7 spôsobov, ako ničíte svoje vozidlo, bez toho, aby ste o tom vedeli, a čo môžete robiť, ak už nie je vhodné na cestu.

1. Stláčanie plynu

Mnohí vodiči sa domnievajú, že môžu motor zahrievať rýchlejšie stláčaním plynového pedála znovu a znovu, ale to nie je dobré pre vaše auto, pretože to vedie k poškodeniu motora. Ak je vonku chladno, je najlepšie nechať ohriať vnútorné kvapaliny vášho vozidla; a toto nie je ten správny spôsob.

2. Jazda na brzdy

Mnoho ľudí má tiež zvyk „jazdiť na brzdách“, čo v podstate znamená mierne zvýšenie tlaku na brzdový pedál počas jazdy, aby mohli kedykoľvek okamžite zastaviť. Táto prax, často vykonávaná na kopcoch smerom nadol, je veľmi škodlivá pre celkový brzdový systém vozidla. Jazda pri nižších rýchlostiach pomôže eliminovať nutkanie neustále držať nohu na brzdovom pedále.

3. Nespomalovanie na hrboľoch

Spomaľovače, výmoly a iné povrchové chyby môžu byť veľmi škodlivé pre odpruženie vozidla a časti podvozku, ak nespomalujete keď cez ne prechádzate. Mali by ste cez ne jazdiť opatrne a pomaly.

4. Bežná jazda s nízkou hladinou paliva

Ceny paliva sú síce vyššie, ale nechcete za každých okolností jazdiť s 10 eurami benzínu v nádrži. Vždy natankujte viac, aby vaše vozidlo nemuselo používať staré, špinavé palivo na dne palivovej nádrže. To povedie k poškodeniu motora a zaneseniu filtrov.

5. Náhle zrýchlenie a zastavenie

Či už v dopravnej špičke alebo vo veľkom zhone, aby ste neboli neskoro do práce, nechcete sa uchýliť k náhlemu zastaveniu a rozjazdu, znovu a znovu. Tento zvyk jazdy vytvára veľký tlak na vnútorné fungovanie brzdového systému a rotorov a výrazne zvyšuje spotrebu paliva.

6. Jazda s nesprávne natlakovanými pneumatikami

Správny tlak pneumatík je mimoriadne dôležité pre celkovú bezpečnosť a výkon vozidla. Nielenže sú nesprávne natlakované pneumatiky nebezpečné, ale nakoniec spôsobia autu ďalšie škody. Pravidelnou kontrolou tlaku pneumatík pomocou manuálneho merača sa uistite, že vaše pneumatiky majú správny tlak.

7. Zanedbanie pravidelnej údržby

Rutinná údržba automobilu je nevyhnutná pre bezpečnosť, výkon a životnosť vozidla. Ak sa chcete vyhnúť nebezpečným jazdným podmienkam a opakovaným nákladom na opravu, nechajte svoje vozidlo pravidelne skontrolovať v autoservise.